Huzurlu Ev Dekorasyonu

Yoğun Yaşam Tarzı mı? Dekorlu Sakin Bir Ev Yaratın

Dışarıdaki hayat stresli olabilir. İş çılgınca ve yorucu; İşe gidip gelmek korkunç bir şey. Ve ayak işlerini yapmak, mesai saatleri dışında dinlenmenin tam tersidir.

Eve gelmek, sakin bir vahaya varmak gibi olmalı. Ama evin dağınık ve darmadağınık. Dekor modası geçmiş ve Feng shui daha çok bir haftadır buzdolabında oturan artık Çinlilere benziyor.

Düzenlemek ve yeniden dekore etmek için biraz zaman ayırarak sakin bir ev oluşturabilirsiniz. Eve dönmeyi dört gözle beklediğiniz bir eve sahip olmak düşündüğünüz kadar zor değil.

Bu yazıda, evinizi günlük yaşam stresinden bir geri çekilme haline getirmenin bazı yollarını inceleyeceğiz.

 • Su kullanın
  Kapalı Su Çeşmesi

Sakin bir ev yaratırken hangi tarz dekora giderseniz gidin, bazı iç mekan su özelliklerini getirmeniz şarttır.

Hiçbir şey zihni suyun sesi kadar sakinleştiremez. Suyun aktığını görmek de ruh hali üzerinde büyük etkiye sahiptir. Odada daha büyük bir etki yaratmak için duvara monte su çeşmeleri, küçük bir yer çeşmesi, masa çeşmeleri veya kapalı su çeşmeleri yerleştirebilirsiniz.

Dış dünyadan gelen tüm yüksek sesleri iptal edecek ve bir vaha etkisi yaratacak beyaz gürültü yaratırlar. Ses meditatiftir ve rahatlamayı vurgular.

Tüm bu avantajlar harika ve sonra nasıl göründüğünün bonusu var. Dekorunuzun geri kalanı Doğu ise, Asya esintili bir şey tercih edebilirsiniz. Akdeniz hissini seviyorsanız, içine tam oturacak pişmiş toprak olanlar da var. Ne tür bir dekora sahip olduğunuz önemli değil; Eviniz için mükemmel su özelliği var.

 • Doğru Renkleri Ekleyin
  Ruh Halini İyileştiren Renkler

Renklerin genel olarak ruh halimiz üzerinde büyük bir etkisi olduğuna şüphe yok. Şu anda evinizin renklerinden memnun olabilirsiniz, ancak ruh halini iyileştiren renklerle bazı vurgular eklemeyi biraz düşünürseniz, eviniz eve geldiğinizde aktif olarak kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır.

Efekti güçlendirmek için duvarlarınızı da bu renklerle boyayabilirsiniz.

Kırmızı ve turuncu gibi sıcak renklerin ruh halinizi iyileştirdiği bilinmektedir. Bununla birlikte, bu temel renkler süslemek için çok gösterişli olabilir. Yanmış koyu sarı veya rumba portakalı gibi bir şey harika görünecek ve çok parlak olmayacak tonlardır.

 • Aydınlatmayı Doğru Kullanın
  Parlak aydınlatma

Bir ofiste çalışıyorsanız, şüphesiz bütün gün parlak, flüoresan ışıkla bombardımana tutulursunuz. Bu muhtemelen işten kaynaklanan stresinize yol açan en büyük faktörlerden biridir.

Eve döndüğünüzde, aydınlatmanız yumuşak ve yumuşak olmalı, ancak yine de ne yaptığınızı görecek kadar parlak olmalıdır.

Bir ışık kısıcı, birçok seçenek için sahip olunması gereken harika bir şeydir. Işığa ihtiyacınız olan bir şeyi yapmaya çalışırken onu parlak tutun. Ardından TV izlerken veya bir kadeh şarap yudumlarken yumuşak bir parıltıya çevirin.

 • Ahşabı Getir.
  Geri Kazanılmış Ahşap Masa

Doğaya çıkmak anında bir ruh hali arttırıcıdır. Yoğun bir hayat yaşadığınızda, ormana veya dağlara çıkmak için zaman bulmak zor olabilir.

Evinize odun ekleyerek doğayı getirin. Hafif sıkıntılı geri kazanılmış ahşap masalar hem güzel hem de sakinleştiricidir. Ahşap ışık vurguları veya sehpalar, bu doğal dokunuşları eklemek için idealdir. Ancak dekorasyon açısından çok fazla ahşap iyi görünmeyebilir.

Doğru kullanıldığında ahşap çok topraklanabilir. İsterseniz onu baskın tema yapın, ancak bunaltıcı olacağından ahşap panellerden ve ahşap mobilyalardan kaçınmaya çalışın.

 • Yeşile Dön
  Stres Giderici Bitkiler

Ağaç ve suda olduğu gibi bitkiler de doğanın sakinleştirici etkisini evinize getirmenize yardımcı olacaktır.

Yeşil renk stres atmanıza yardımcı olur. Odada bitkiler olduğunda havanızın kalitesi bile artar.

Evin bazı köşelerinde yer kullanan bazı uzun bitkileriniz olsaydı yardımcı olurdu. Ardından, raflara, sehpalara ve pencere kutularına vurgu olarak birkaç küçük tencere koyun.

Bitkilerinize bakmak bile stres giderici bir aktivite olabilir. Uzun bir günden eve gelip o zamanı ölü yaprakları sulamak ve budamak için kullandığınızda, evde sizi bekleyen bir şey varmış gibi hissetmenize yardımcı olur. Ve bazı çiçekler, koku da harika olduğunda.

Cantekin İskender

Yorum yapın